Polyar Grup Tarihçe

1985-Polyar Makine ile Sektöre İlk Adım

Demir-Çelik sektörünün önde gelen firmalarını çatısı altında bulunduran POLYAR GRUP firmasının ilk temelleri 1985 yılında POLYAR MAKİNA firmasının kurulmasıyla atılmıştır.

1985-2011 Gelişme ve Büyüme

Talaşlı imalat ,kaynaklı imalat ve iş makineleri imalatı konusunda özenle sektöre hizmet veren Polyar Makine firması, kurucuların birbirine duyduğu güven ve çalışanlarına verdiği önem sayesinde kısa sürede yükselerek sektörün lider firmalarından biri haline gelmiştir.

2011-Polyar Demir Çelik Firması Kuruluşu

Firmamız, müşterilerinin ve çalışanlarının da kendisine duyduğu güveni arkasına alarak hem kendi hammadde ihtiyacını hemde Sektörün ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla polyar demir çelik firmasını 2011 yılında kurmuştur. polyar demir çelik firması kısa sürede sac kesim ve satış sektöründe kendisine yer edinmiştir.

2016-Polyar Çelik Yapı Firması Kurluşu

Tamamen müşteri memnuniyetine ve kaliteye dayalı çalışmayı kendisine prensip edinmiş olan firmamız ,müşterilerinin isteği ve desteği ile Hidroelektrik , termik ve nukleer santraller ile ilgili her türlü donanıma ,teknik alt yapıya, makine ve teçhizata sahip olan Polyar çelik yapı firmasını 2016 yılında kurmuştur.

2016-Polyar Ziraat Firması Kurluşu

Tamamen müşterilerin sektörde güvenilir çözüm ortağı arayışının sonucu olarak, müşterilerinin taleplerini karşılamak amacıyla polyar ziraat makineleri firması kurulmuştur.Polyar ziraat makineleri firması kısa sürede özellikle çukurova bölgesinde alanında lider firma olmayı başarmıştır.

2016-2018 Polyar Grup'un Büyümesi

Polyar grup şu anda Adana Orta Ölçekli Sanayi Sitesi'nde 12.000 m2 lik iki fabrikası ve 200 kişilik istihdam gücüyle hizmet vermektedir.

Polyar Ziraat Makinaları Firması

Polyar ziraat rüzgar makinaları tarımda önemli bir sorun olan zirai dona karşı çözüm bulmak amacıyla yapılan ar-ge çalışmalarından sonra geliştirilip üretilerek çiftçimize sunulmuştur.Yalnızca proje teslimi değil sonrasında da müşterisinin çözüm ortağı olmayı sürdüren firmamız müşteri memnuniyetini ve güvenirliliğini ön planda tutmaktadır.Bu nedenle, sürekli genişlemekte olan makine parkımız, çalışma alanımız ve firma çalışanlarımız ile sektörün öncü ve daimi firmaları arasında yer almak öncelikli hedefimizi oluşturmaktadır.

Firmamızın sahip olduğu belgeler arasında;

-> Kalite Yönetim Standartı ( ISO 9001-2015)

-> İşçi Sağlığı ve Çevre Yönetim Sistemi (14001 ve OHSAS 18001)

-> Kaynaklı imalat Yeterlilik Belgesi (ISO 3834)

-> Türk Standartlarına Uygunluk Belgesi (TSE)

-> CE Belgesi

bulunmaktadır.